Přejít k hlavnímu obsahu

Matematická olympiáda 2024

Matematická olympiáda začíná školním kolem. Žáci každé kategorie (po ročnících) mají zadané úlohy, které řeší doma. Jejich učitelé poté jejich práci vyhodnotí a úspěšní řešitelé postupují do kola okresního. Okresní kolo se konalo v Jičíně na ZŠ Poděbradova. Letos postoupili v kategorii Z6 Alena Prokšová, v Z7 Vojtěch Šmíd a Šarlota Kastlová, v Z8 Klára Kristiánová, Natálie Fišarová a Karolína Maxová, v Z9 Tereza Maxová, Štěpán Trnka a Adam Militký.

Tři naši žáci se v okresním kole ve svých kategoriích umístili na třetím místě. Vojta Šmíd (Z7), Klárka Kristiánová (Z8) a Tereza Maxová (Z9). Pouze v kategorii Z9 následovalo ještě kolo krajské, do kterého se Terezka počtem bodů také kvalifikovala. Krajské kolo proběhlo v Hradci Králové na Biskupském gymnáziu.

Všem odvážným matematikům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme další úspěchy nejen v matematice.

Zapsala V. Kubelová