Přejít k hlavnímu obsahu

Pohár rozhlasu – mladší žákyně

Dne 14. 5. 2024 se naše mladší žákyně zúčastnily okresního kola Poháru rozhlasu, který patří mezi nejstarší a velmi tradiční soutěže školního sportu. Jedná se o soutěž družstev v lehké atletice. Soutěží se zde ve sprintu na 60 m, dále ve skoku dalekém a skoku vysokém, v hodu kriketovým míčkem, v běhu na 600 m a celou soutěž vždy uzavírá štafetový běh na 4 x 60 m.
Naše děvčata se dokázala ve všech disciplínách umístit v popředí startovního pole a v průběhu soutěže se tak rodila naděje na kvalitní umístění v celkovém pořadí. Přesto bylo pro nás velikým a o to příjemnějším překvapením, když se po sečtení výsledků ze všech disciplín objevil v celkovém pořadí na nejvyšší příčce náš tým s náskokem více než 160 bodů před druhým družstvem v pořadí.

A jak se nám tedy dařilo v jednotlivých disciplínách?

  • 60 m – Sára Mikešová 8,7 s; Viktorie Karbulová 8,8 s; Natálie Fejfarová 9,1 s
  • 600 m – Sára Mikešová 2:02,4 min.; Karolína Řezníčková 2:08,1 min.; Klára Rupová 2:24,6 min.
  • Skok daleký – Viktorie Karbulová 397 cm; Nela Zukalová 363 cm; Jolana Samlerová 347 cm
  • Skok vysoký – Jolana Samlerová 142 cm; Nela Zukalová 130 cm; Denisa Chudobová 118 cm
  • Hod míčkem – Viktorie Kociánová 44,92 m; Karolína Řezníčková 43,02 m; Klára Rupová 31,17 m

Všechna děvčata si zaslouží ohromnou pochvalu za vzornou reprezentaci školy. Zároveň jim přejeme ještě lepší výkony v krajském kole, kam si vybojovala postup.

Mgr. Zdeněk Burkert