Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj – 9. třídy – Tábor

Tentokrát jsme vyrazili z Lomnice nad Popelkou směrem na Rváčov a Smetanovu vyhlídku. Přes Košov jsme pak pokračovali k Jezírku pod Táborem a na Alainovu věž. Protože je hlavním tématem přírodopisu devátých tříd neživá příroda, posloužila nám exkurze hlavně k opakování pojmů z geologie. A protože je to pro deváťáky zároveň poslední exkurze projektu Poznej svůj kraj, využili jsme daleký výhled z Tichánkovy rozhledny ke vzpomínce na všechny předchozí. Z Tábora jsme se přesunuli do Železnice a nakonec na Zebín. Co všechno jsme cestou viděli, s námi můžete sdílet ve fotogalerii. Na závěr pár postřehů deváťáků přímo z exkurze.

„Dlouhou a náročnou cestou jsme poznávali novou krajinu, stromy, rostliny a přenádherné výhledy.“ — Štěpán

„Ke konci exkurze jsme si museli zatleskat, jak jsme to zvládli. Byla to naše poslední exkurze PSK jako deváťáků.“ — Terka

Mgr. L. Rambousek