Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze Šestajovice – 3. třídy

Ve čtvrtek 6. června se žáci 3. tříd vypravili na exkurzi do Šestajovic u Prahy do firmy RODAS. Firma se zabývá nejen výrobou svíček, přírodních mýdel a kosmetiky, ale i výrobou čokolády a voskových pastelek. Pro děti jsou zde během celého roku připraveny různé dílničky, ve kterých se seznamují s tím, jak jednotlivá výroba produktů probíhá. Po příjezdu a svačince se děti rozdělily na dvě skupiny a postupně se vystřídaly při zdobení svíček polevou „Starwax“ a plnění několika druhů koupelové soli do sáčků. V čokoládovně na ně čekalo odlévání tabulky mléčné a bílé belgické čokolády a následné zdobení dle vlastní fantazie různými ingrediencemi. Své čokolády si děti nakonec i dárkově zabalily. Z čokoládovny si děti ještě odnesly i čokoládu se lžičkou, ze které si doma vyrobily horkou čokoládu. U firmy se také nachází minifarma, kde jsme obdivovali některá domácí zvířata a různé druhy ptáků. Na závěr nechyběl ani nákup suvenýrů a dárečků pro své nejbližší. Exkurze se nám velmi líbila, domů jsme odjížděli plni dojmů z milého prostředí a přístupu všech zdejších pracovníků.

Mgr. I. Burkertová, Mgr. P. Bílková