Přejít k hlavnímu obsahu

Školní akademie

Čas ve škole plyne jako voda a teplé sluneční paprsky nám již nějakou dobu dávají najevo, že se blíží závěr školního roku. A tak jsme opět po roce pozvali rodiče, prarodiče a ostatní milé hosty na závěrečnou školní akademii, která se konala ve čtvrtek 13. června v tělocvičně školy. Letos se na programu podílelo zhruba 70 dětí především z 1. – 4. tříd, ale také několik žáků a žákyň z 8. a 9. ročníku. Celým programem nás provázely naše osvědčené moderátorky R. Horáková a M. Linhartová. A co všechno jsme měli možnost zhlédnout? Svá dvě vystoupení předvedly dívky ze školního tanečního kroužku, zajímavé a netradiční bylo pohybově rytmické vystoupení dětí z 3. A, K. Kristiánová z 8. A ozvláštnila celý program svou recitací, děti z 3. B zatančily na písničku Buchet je spousta, N. Sekotová a L. Mikulková z 4. A předvedly přítomným gymnastickou sestavu, dívky z 8. tříd nacvičily krátké taneční vystoupení a D. Hančilová a A. Sehnalová sólově zazpívaly písně, se kterými naši školu reprezentovaly v soutěži Novopacký slavíček. Na závěr první části programu zazpívali deváťáci píseň „Dobré ráno, milá“ a tři písně také kapela „Poklad z půdy“, jejímiž členy jsou rovněž naši deváťáci. V druhé části se představily děti z 1. – 4. tříd, které navštěvují pěvecký kroužek „Zpívej si pro radost“, a zazpívaly písně z pohádky „Tajemství staré bambitky“. Na úplný závěr celé akademie se před publikum postavili také někteří kantoři a kantorky a společně se s přítomnými rozloučili písní „Kocábka“. Všem účinkujícím se vystoupení povedlo a od publika si vysloužili velký potlesk. Věříme, že se nejdéle za rok na školní akademii opět sejdeme.

Přejeme všem krásné léto.

P. Bílková, L. Úlehlová