Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 4. tříd – Kutná Hora

Dne 14. 6. měly čtvrté třídy školní výlet do Kutné Hory. Cílem výletu byla prohlídka historické části města, návštěva Chrámu svaté Barbory a prohlídka muzea na Hrádku a středověkého dolu. Chrám děti uchvátil i některé zajímavosti od pana průvodce nás fascinovaly. V dole někteří z nás překonávali pocity strachu z klaustrofobie, ale celou prohlídku jsme si doslova užili. Dozvěděli jsme se, jaká byla práce středověkého horníka, co používal za nástroje a vyzkoušeli jsme si skutečnou tmu v hluboce cca 33 m pod zemí. V muzeu jsme navštívili také interaktivní, zážitkovou část, kdy jsme se mohli převléknout za husity, zkusit si jejich výzbroj, zbraně, uvařit si něco ve středověké kuchyni a svoji vytvořenou postavičku bojovníka umístit na společnou louku plnou postav husitů.
I díky pěknému počasí a dobré náladě všech jsme si výlet všichni užili.

Mgr. H. Poláková a Mgr. D. Pilná