Přejít k hlavnímu obsahu

Den Země 2026 – 1. třídy

Ve středu 22. dubna si prvňáčci, stejně jako všichni jejich starší spolužáci z celé školy, připomínali „Den Země“. Přípravou na tento den jim byla již pondělní hodina výtvarné výchovy, ve které si společnými silami vybarvili a sestavili velký kooperativní obraz připomínající ochranu naší planety. Přímo na Den Země jsme si nejprve ve třídě krátce o tomto dni popovídali, děti si vyluštily úvodní křížovku a poté jsme již vyrazili do přírody, kde jsme poznávali byliny, keře, stromy a povídali si o tom, jak můžeme přírodu chránit. Cílem naší procházky bylo heřmanické hřiště, kde jsme se nejprve posilnili svačinou, poté děti splnily ve dvojicích zbývající úkoly, zaběhaly si a pohrály na hřišti. Na cestu zpět do školy dostaly papírovou „paletku“, kterou měly za úkol zaplnit přírodninami různé barvy. Tento úkol děti velmi bavil a své „přírodní“ paletky si poté odnesly domů. Celý den nás provázelo sluníčko a společně jsme „Den Země“ příjemně oslavili.

Mgr. Petra Bílková