Přejít k hlavnímu obsahu

Den Země 2026 – 4. třídy

Dne 22. dubna si žáci 4. B připomněli Den Země pestrým a smysluplným programem. Ráno jsme zahájili v našem školním lese, o který se dlouhodobě staráme. Vybaveni rukavicemi, kbelíky a motyčkami jsme se pustili do práce a pomohli jsme mladým stromkům od plevele.

Po svačině jsme se přesunuli do DDM Stonožka, kde pro nás byl připraven projekt zaměřený na vodu. Děti pracovaly ve skupinách a na jednotlivých stanovištích plnily úkoly týkající se vodních ekosystémů, života ve vodě, spotřeby vody i problematiky zbytečného plýtvání.

Závěr dne patřil procházce do nedalekého hájku. Cestou jsme sbírali odpadky a plnili drobné úkoly. Celé dopoledne jsme si užili a zároveň jsme si připomněli, jak důležité je chránit přírodu, šetřit vodou a chovat se k našemu okolí zodpovědně.

Mgr. Petra Tauchmanová