Přejít k hlavnímu obsahu

Adventní čas v Hrádku u Nechanic (2. třídy)

V pondělí 10. prosince jsme s žáčky 2. tříd navštívili zámek Hrádek u Nechanic, abychom se pomalu naladili na přicházející adventní čas. Zámek je již tradičně krásně vánočně vyzdobený. Paní průvodkyně nás stručně seznámila s historií zámku, dozvěděli jsme se o rodu Harrachů. Další vyprávění bylo pak převážně věnováno vánočním tradicím a zvykům našich předků. V každé místnosti zámku jsme obdivovali vánoční stromečky se spoustou ručně vyrobených ozdob, štědrovečerně prostřené stoly ozdobené svícny a vánočními dekoracemi. Seznámili jsme se s tradicí a významem adventních věnců i adventních svátků – sv. Barbory, sv. Mikuláše a sv. Lucie. Dětem se prohlídka velmi líbila, dozvěděly se mnoho zajímavostí. Po prohlídce zámku jsme navštívili zámeckou kuchyni a obchůdek se suvenýry, kde si mohly děti zakoupit drobné vánoční dárečky. Ačkoli byla velká zima, návštěvu vánočně vyzdobeného zámku jsme si užili. 

Mrg. Petra Tauchmanová