Přejít k hlavnímu obsahu

Literární exkurze „Romeo a Julie – Klicperovo divadlo H. K.

Dne 22.2. 2019 naše třída 9. A zhlédla dopolední představení Romeo a Julie v hradeckém Klicperově divadle. Když jsme do divadla jeli, čekala jsem obyčejné představení a klasické zpracování, které znají úplně všichni. Myslela jsem si, že mě to nebude vůbec bavit, ale opak byl pravdou. Nejen, že naše sedadla byla v první řadě, a tak jsme krásně slyšeli a hlavně viděli, docela hodně jsem se v divadle nasmála. V tomto pojetí byla nesmiřitelnost zobrazena nejen jako rodová, ale i rasová a sociální, a přesto s komediálními prvky. Herecké výkony byly naprosto úžasné. Některé herce znám z televize a nevěřila bych, že tak skvěle dokáží zahrát i naživo. Do Klicperova divadla se určitě ještě někdy ráda podívám, protože jejich moderní zpracování bylo vážně originální.

Zuzana Trefilová, žákyně 9. A