Přejít k hlavnímu obsahu

Poznávání přírodnin – okrskové kolo

 

V letošním ročníku soutěže čekalo na postupující ze školních kol několik výrazných změn. Poprvé jsme nepoznávali pouze živočichy, ale také rostliny, houby a kameny. Jejich seznamy včetně fotek byly soutěžícím k dispozici na našich webových stránkách. Jejich výběr vychází mimo jiné i ze zkušeností z projektu terénních exkurzí Poznej svůj kraj, který u nás na škole běží už sedm let. Úplnou novinkou tohoto ročníku pak bylo poznávání hlasů zvířat, především ptáků.

Soutěž se konala v úterý 26. 3. 2019 za účasti dalších pěti škol našeho regionu. Zúčastnilo se více než padesát dětí.

V kategorii 8. a 9. tříd naši školu skvěle reprezentovaly Natálie Jelínková (1. místo) a Iveta Zapadlová (2. místo). Jakub Neuwirth vybojoval parádní první místo v kategorii 6. a 7. tříd. I v kategorii 3. tříd jsme díky Gabriele Janzákové dosáhli na krásné třetí místo. Všem soutěžícím, našim i z ostatních škol, gratulujeme a těšíme se zase za rok na shledanou.

 

Mgr. L. Rambousek, Mgr. J. Dolenská

 

Výsledky jsou v přiloženém  Excel souboru

Kopie-vysledky-PP-OK-2018-19-HUS-1018-.xlsx