Přejít k hlavnímu obsahu

Dílnička s MŠ

Ve středu 27. 3. 2019 jsme u nás ve škole přivítali 4 – 5 leté děti v doprovodu svých rodičů a paních učitelek z MŠ. Po krátkém úvodu se děti rozpohybovaly prostřednictvím písniček, básniček a říkanek, které si připravily paní učitelky z mateřské školy. Poté se již všichni pustili společně s rodiči do vyrábění pejska a kočičky. Děti se snažily pod dohledem rodičů přesně překládat papír podle konkrétního návodu paní učitelky, co nejpřesněji stříhat a poté dotvořit detaily (očička, čumáčky, jazýčky) u svých nových papírových pejsků a kočiček. Během práce jsme si připomínali správné držení nůžek a tužky, které je potřeba trénovat a hlídat u dětí již od tohoto věku. Dílničky se zúčastnilo celkem 9 rodičů se svými dětmi. Věříme, že jim naše tvořivé setkání bylo přínosné.

                                                                                             Mgr. P. Bílková