Přejít k hlavnímu obsahu

Den Země 9.A

Letošní „Den Země“ se nám velice vydařil. Ráno jsme se sešli ve třídě, kde jsme si s naší paní učitelkou Svobodovou povídali o životním prostředí, také jsme zhlédli dva zajímavé dokumenty o znečištění naší planety plasty, inspirovali se nápady, jak tento odpad eliminovat. Poté už jsme vyrazili do přírody, nasadili si rukavice a začali sbírat odpad, abychom ulevili naší přírodě. Šli jsme směrem na Desatero, Balka a polními cestami kolem rybníka až na Podlevín. Nasbírali jsme čtyři pytle odpadů a dost nás překvapilo, kolik se toho v přírodě povalovalo (plastové pytle, obaly, pet lahve, plechovky apod.) Počasí nám přálo a cesta nám rychle ubíhala. Na Podlevíně u hasičárny jsme si opekli buřty, nasvačili se, odpočinuli a už nás čekala cesta zpět do školy, kterou jsme si také zpříjemnili návštěvou místní cukrárny. Tento den jsme si užili a měl smysl. Naše plýtvání a pohazování plastů a dalších materiálů přírodě škodí a měli by si to uvědomit i ostatní lidé, nejen my. Jsme rádi, že jsme alespoň my mohli naší okolní přírodě pomoci se znovu nadechnout.

                             Z. Trefilová a O. Kotlář (9. A)