Přejít k hlavnímu obsahu

Novopacký slavíček 2019

Ve středu 3. dubna 2019 se žáci z 1. stupně naší školy již poněkolikáté zúčastnili pěvecké soutěže Novopacký slavíček, která se tradičně konala v prostorech Gymnázia a SOŠPg v Nové Pace. Po společném slavnostním zahájení, které se konalo v místní aule, se zpěváci a zpěvačky rozešli do jednotlivých tříd, kde probíhala vlastní soutěž. Nebyla nouze o krásná a kvalitní vystoupení, ale především bylo vidět, že všichni účinkující zpívají s velkou radostí. Naši školu reprezentovalo celkem 8 malých zpěváků. V kategorii 1. – 2. tříd si svým vystoupením vyzpívali zlaté pásmo Jiří Žalský z 1. B a Stella Líbalová, rovněž z 1. B. Do stříbrného pásma se zařadily dívky Marie Blažková (1. B), Julie Hylmarová (2. B), Karolína Řezníčková (2. A) a Ludmila Mühlová (2. A). V kategorii 3. – 5. tříd naši dva zpěváci výborně obstáli ve velké konkurenci a Michal Dočekal ze 4. B si svými písněmi „Když jsem k vám chodíval“ a „Cvrček houslista“ vyzpíval báječné 2. místo. Josef Karel ze 4. A porotu zaujal svým neuvěřitelným hlasovým rozsahem, který předvedl v obou svých písních „Což se mně, má milá, hezká zdáš“ a „Can’t Help Falling In Love“. Volný čas mezi vystoupeními a vyhlášením výsledků si děti užily v mnoha dílničkách, které zde pro ně byly připraveny.

Všem soutěžícím patří velké blahopřání.

                                                                                        Mgr. P. Bílková