Přejít k hlavnímu obsahu

Šestajovice – exkurze

V úterý 14. května se žáci 3. tříd vypravili na exkurzi do Šestajovic u Prahy do firmy RODAS. Firma se zabývá nejen výrobou svíček, přírodních mýdel a kosmetiky, ale i výrobou čokolády a voskových pastelek. Pro děti jsou zde během celého roku připraveny různé dílničky, ve kterých se seznamují s tím, jak jednotlivá výroba produktů probíhá. Po příjezdu a svačince děti zhlédly videoreportáž        o výrobě svíček a kosmetiky RODAS. Poté se postupně vystřídaly při zdobení svíček polevou „Starwax“, plnění několika druhů koupelové soli do sáčků a vykrojení glycerinového mýdla. V čokoládovně na děti čekalo odlévání tabulky belgické čokolády a zdobení bílého čokoládového srdce barevnými čokoládami. Vše dětem pracovnice firmy dárkově zabalily. U firmy se také nachází minifarma, kde děti obdivovaly některá domácí zvířata a různé druhy ptáků. Na závěr nechyběl ani nákup suvenýrů a dárečků pro své nejbližší. Exkurze se nám velmi líbila, domů jsme odjížděli plni dojmů z milého prostředí a přístupu všech zdejších pracovníků.

                                                                                                         Mgr. D. Pilná, Mgr. I. Burkertová