Přejít k hlavnímu obsahu

Dvoudenní výlet 4. A

Dvoudenní výlet žáků třídy 4. A byl pokračováním projektu ABECEDA PENĚZ. Do tohoto projektu jsme se zapojili koncem února. Naším úkolem bylo více se seznámit s funkcí peněz a dozvědět se zajímavé informace z oboru finanční gramotnosti. Při plánování celého projektu byl naším cílem dvoudenní výlet. Jak jste se dozvěděli z minulého článku, podnikatelský cíl si žáci splnili. Odměna za jejich práci, úsilí, trpělivost a věnovaný volný čas je čekala už za deset dní po JARMARKU. Ve čtvrtek 23. 5. jsme se vydali na výlet do Bartošovy Pece. Je to ubytování blízko obce Dolánky u Turnova. Zaměřují se na školní kolektivy a pobyty s dětmi. Čekalo nás tam mnoho zajímavých aktivit. Těšili jsme se! Cestovali jsme vlakem a byl to pro mnohé žáky také zážitek! Cestu jsme zvládli výborně i se dvěma přestupy. Po krátké pěším přesunu na chatu, ubytování a po obědě jsme se pustili do všech domluvených činností: výuka jízdy na raftech, střelba z luku a z laserové pistole. Zbylo také dost času na využití lanového centra, koupání, využití nafukovací trampolíny-bubliny i hraní přehazované a fotbalu. Po večeři jsme zpívali u ohně a opékali buřtíky. Večer jsme zakončili sledováním mistrovství světa v ledním hokeji. Fandili jsme českému týmu. Druhý den, po výborné snídani, nás čekala další aktivita geo-caching s použitím terénní navigace. Zbytek dopoledne jsme znovu využili na koupání. Po obědě nás čekala poslední část – pěší výlet na hrad Frýdštejn a odjezd domů z vlakové stanice Malá Skála. Dvoudenní výlet se všem líbil. Byla s námi i p. asistentka Petra Sedláčková, které děkujeme za společně prožitý čas. Chválím všechny za zvládnutí celé akce: jízda vlakem, přenocování bez rodičů a bez mobilů, pěší výlet 10 km.              

 Tř.uč. Mgr. Ivana Pourová