Přejít k hlavnímu obsahu

Maďarsko – jazykový pobyt

Dne 16. 6. 2019 jsme již po třetí vyrazily s děvčaty ze 6. a 8. třídy do Maďarska. Tentokrát nás čekal výlet do národního parku Hortobágy, což je srdce maďarské pusty. Pustou jsme projely na povoze a cestou jsme pozorovaly pasoucí se stáda vodních buvolů, ovcí a zvláštního bílého dlouhorohého skotu. Také jsme zhlédly drezúru koní černého maďarského plemene. Po nákupu suvenýrů jsme ještě mohly obdivovat nejstarší maďarský kamenný most z 18. století a následoval přesun do kempu, vlastně ranče, kde jsme strávily dva dny. Děvčata využila své jazykové znalosti ke konverzaci a navazování přátelství s maďarskými žáky. Dny nám zpříjemnily sportovní i jazykové hry. Také jsme měly možnost jezdit na koni a ochutnat místní kuchyni, například řadu sladkostí s mákem. Poslední den našeho pobytu jsme strávily v ZOO, která byla velmi rozlehlá. Jednotlivé části byly uspořádány dle výskytu zvířat na světadíly. Nejvíce se nám líbila asijská expozice zaměřená především na Indii. Po celou dobu pobytu nám počasí více než přálo a panovala dobrá nálada. Děvčata vyslovila přání ještě se tam jednou podívat.

PhDr. Š. Hetfleischová