Přejít k hlavnímu obsahu

Ekologický kurz 8. A – Jizerské hory

Jako každý rok jsme i letos vyrazili na tři dny do Jizerských hor. Během našeho pobytu jsme navštívili Protrženou přehradu na Bílé Desné, osadu Jizerka, přírodní rezervaci Rašeliniště Jizerky, vodopády Jedlový důl a další zajímavá místa. Rozhled do krajiny nám nabídly dvě jizerskohorské tisícovky, Milíře a Bukovec. Také jsme viděli spoustu zajímavých zvířat a rostlin, jako jsou čolek horský, ještěrka živorodá, zmije obecná, rosnatka okrouhlolistá a jiné. Během náročných tras jsme si ověřili naši fyzickou zdatnost. Čas zbyl i na posezení kolem ohně. Děkujeme městu Nová Paka za finanční podporu této akce. Na závěr si dovoluji uvést několik komentářů přímo od žáků 8. A.                                                          

Mgr. Rambousek

„Exkurze v Jizerských horách na mě působila výborně. Zažili jsme tam spoustu vtipných i hezkých momentů např., když pan učitel hrál na kytaru nebo když jsme měli stezku odvahy. Sice jsme se báli, ale byla jsem ráda, že tam ty holky mám. Nejhorší však bylo to, že jsem si uvědomila, že je to předposlední výlet s těmito lidmi, že za rok už se s nimi budu loučit a potom se nebudeme potkávat jako teď. Sice jsme se občas hádali, ale stejně mám svoji třídu ráda. Na ekokurzu mi vůbec nevadilo, že tam nebyl internet a elektřina.“

„Mně se v té chatě líbilo. Nejvíc se mi líbilo to místo. Jediný, co se mi nelíbilo, bylo, že tam neměli vodovod a ten suchý záchod, protože když jsem byl doma, tak jsem ucpal záchod, ale jinak fajn.“

„Celý ekologický kurz ne mě působil velmi kladně. Myslím si, že nám pomohl zjistit to, co v nás doopravdy je. Před tímto kurzem bych nikdy neřekl, že zvládnu takové výšlapy a túry. Celý kurz nám pomohl se ještě lépe poznat a dozvědět se o sobě navzájem něco nového. Celý ekologický kurz se povedl a moc jsem si ho užil.“