Přejít k hlavnímu obsahu

Pasování na čtenáře (1.A)

Odpoledne 29. května se prvňáci sešli v městské knihovně, aby byli slavnostně pasováni na čtenáře. Na úvod si děti pro rodiče připravily pásmo básniček k písmenkům abecedy a zazpívaly za doprovodu kytary své oblíbené písničky. Potom následovalo slavnostní „ pasování na čtenáře“ králem Písmenkového království. Každý z dětí si vylosoval hádanku, kterou přečetl a král ho poté pasoval na čtenáře. Celá akce vyvrcholila tím, že si každý prvňáček odnesl svou první čtenářskou průkazku a knížku pro vzpomínku na tento slavnostní den. Čtení nás baví, a tak si v knihovně ještě 25. června půjčíme svou knížku na prázdniny. Děkujeme zaměstnancům knihovny za pěkně připravenou akci.                                                                                     Mgr. H. Mesnerová