Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 2. tříd

V úterý 4. června 2019 jsme se vydali s žáky 2. tříd na školní výlet. Naším letošním cílem byly nejprve Bozkovské jeskyně, ve kterých byla většina dětí poprvé. Prohlídka byla zajímavá a dětem se nejvíce líbilo „Peklo“ a „Jezerní dóm“, ve kterém jsme si vyzkoušeli pravou jeskynní tmu. Po svačině a nákupu suvenýrů nás pan řidič převezl autobusem do Mašova, odkud jsme se vydali na pěší procházku Hruboskalskem. Naší první zastávkou byla rozhledna Hlavatice, odkud se nám naskytl nádherný výhled do krajiny. Poté jsme se po lesní pěšině dostali na hrad Valdštejn a po krátké zastávce jsme dále pokračovali na Hrubou Skálu. Cestou jsme se zastavili na vyhlídce U Lvíčka a také u Adamova lože, kde jsme zavzpomínali na pohádku Princ Bajaja. Výlet se vydařil i díky pěknému počasí a děti přijely domů lehce unavené, ale spokojené.

                                                                        Mgr. P. Bílková, Mgr. P. Tauchmanová