Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet 3. tříd

V pátek 31. května vyrazili žáci 3. tříd na očekávaný školní výlet na hrad Kost. Po příjezdu na hrad jsme využili chvíle čekání na svačinku a zakoupení suvenýrů. Od deseti hodin čekal na děti čtyřhodinový program. Nejprve nám sokolník představil několik dravých ptáků, pak následovala prohlídka hradu s výkladem, šermířské vystoupení a hradní trojboj – střelba z luku, hod sekerou a přetahování lanem. Po ukončení programu měly děti opět čas na občerstvení a dokoupení suvenýrů pro své nejbližší. Následovala krásná procházka přírodní rezervací Údolí Plakánek, kudy vede naučná stezka. Obdivovali jsme zajímavé pískovcové skalní útvary a přírodu kolem nás. Cestou jsme míjeli chalupu známého herce Josefa Dvořáka a také chalupu, kde se natáčela pohádka „S čerty nejsou žerty“. Příjemně znavení jsme došli do Střehomi, kde na nás čekal autobus. Plni zážitků a nových poznání jsme se spokojeně vrátili zpět do Nové Paky. Počasí nám přálo a výlet jsme si moc hezky užili.

                                                                                                                          Mgr. Ilona Burkertová