Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet – Praha (5.třídy)

27. května se vydaly páté třídy na školní výlet do našeho hlavního města. Prvním cílem bylo Národní divadlo. Ujali se nás průvodci a my jsme si mohli prohlédnout téměř celé divadlo téměř od sklepa až na půdu. Seznámili jsme se s jeho  historií a zajímavostmi. Potom jsme se přesunuli na Petřín kolem sochy Karla Hynka Máchy. Na Petříně na nás čekal výstup po 299 schodech na Petřínskou rozhlednu, z které jsme měli za odměnu výhled na Prahu. Navštívili jsme i Petřínské bludiště. Po jeho úspěšném projití jsme se mohli kochat obrazem památné bitvy z třicetileté války a samozřejmě jsme se nasmáli v síni smíchu se zakřivenými zrcadly. Posledním cílem byl Strahovský klášter, do kterého jsme pouze nahlédli. Cestu k autobusu jsme si zpestřili návštěvou dětského hřiště a prohlídkou strahovských zahrad. Kolem strahovských kolejí jsme došli ke stadionu, kde na nás čekal autobus.  Počasí nám přálo a budeme mít na co vzpomínat.         

 Mgr. Veronika Kubelová