Přejít k hlavnímu obsahu

Vystoupení folklorních souborů

Ve čtvrtek 20. 6. 2019 vyrazilo několik tříd naší školy do MKS na vystoupení folklorních souborů, které k nám do Nové Paky zavítaly z celého světa. Žáci tak zhlédli velmi zajímavá a poutavá vystoupení souborů ze Slovenska, Makedonie, Sardinie, Turecka, Mexika a Indie. Jako první se také představil domácí bělohradský soubor Hořeňáček. Před každým vystoupením se děti seznámily s vlajkou daného státu, hlavním městem, měnou a také jazykem, kterým se tam mluví. Zástupce z každého zahraničního souboru děti krátce pozdravil ve svém rodném jazyce. Krásné a různorodé byly také kroje, ve kterých se nám účinkující představili. Všechna vystoupení byla zajímavá a dětem se moc líbila.

                                                                          Mgr. P. Bílková