Přejít k hlavnímu obsahu

Školní výlet (4.třídy)

Ve středu 19. 6. 2019 se žáci 4. tříd vydali na školní výlet do Jaroměře a na Kuks. Nejprve si poslechli zajímavé informace o každodenním životě ve výtopně a provozu parních lokomotiv a zjistili i další tajemství že života a provozu železnic. Vrátili se do doby, kdy železnici vládla pára. Kromě parních a motorových lokomotiv viděli například i elektrickou akumulátorovou lokomotivu z roku 1916. Přesunuli se na Kuks, kde v prostorách parku posvačili. Následně si prohlédli interiér hospitálu Kuks. Areál hospitálu je proslulý monumentálním kostelem Nejsvětější Trojice, cyklem nástěnných maleb Tance smrti, alegoriemi Ctností a Neřestí a jednou z nejstarších lékáren – U Granátového jablka. Školní výlet se vydařil i díky slunečnému počasí a žáci přijeli domů lehce unavení, ale spokojení.

Mgr. Ivana Pourová a Mgr. Jitka Dolenská