Přejít k hlavnímu obsahu

Barevný týden v 1. třídách

Žáci prvních tříd začali vyučování barevně. První týden se seznamovali se školním prostředím a s pravidly. Po pár dnech si už zvládají připravit pomůcky na vyučování a našli si nové kamarády. Druhý týden se začaly střídat barevné dny. První byl žlutý. Žáci bez problémů v pracovní učebnici českého jazyka vyhledali a určili vše žluté, abychom se nespletli, oblékli jsme se do žlutého oblečení nebo jsme si přinesli žlutou věc. Symbolem dne se stala slunečnice. Druhý den byl červený. Barva nás provázela i v pohádce O červené Karkulce. Při poslechu čtené pohádky jsme drželi palce Karkulce a babičce, aby vše dobře dopadlo. Modrozelený den nám připomněl vodu, ryby i pohádky o vodníkovi. Veselý den byl pestrobarevný. Využili jsme ho při fotografování prvňáčků. Děti se vyfotily v lavici i se svou oblíbenou aktovkou a s penálem. Máme také první společnou fotografii celé třídy. Aby nám bylo veselo, barvy dnů se také vždy objevily i na našem oblečení. Vše si můžete prohlédnout na fotografiích. Těšíme se na další zábavné učení.

Zapsaly tř.uč. Mgr. Ivana Pourová, Mgr. Tereza Mátyásová