Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze – hrad Pecka (3. třídy)

V návaznosti na výuku o Nové Pace v hodinách prvouky se vydali třeťáci blíže poznávat okolí Novopacka. V úterý 24. 9. 2019 vyrazili pěšky na hrad Pecka, kde absolvovali kompletní prohlídku hradu Pecka i s průvodcem. Zde se dozvěděli mnoho zajímavého o historii hradu, o nejvýznamnějším majiteli hradu Kryštofu Harantovi a také si prošli místní sklepení, ve kterém jsou mimo jiné k vidění různé mučicí nástroje. Po prohlídce hradu si děti nakoupily různé suvenýry a drobnosti na památku a poté se již vydaly na peckovské náměstí, odkud se zpět do školy svezly autobusem. Celé dopoledne nám všem rychle uteklo, a i když nás trochu nohy bolely, exkurze se nám i díky příjemnému počasí vydařila.

                                                                 Mgr. P. Bílková, Mgr. P. Tauchmanová