Přejít k hlavnímu obsahu

Spolupráce s maďarskou školou

Ve dnech 16. – 19.  září jsme na ZŠ Husitská přivítali hosty ze spřátelené maďarské školy. V rámci dvouleté spolupráce vyjeli žáci naší školy dvakrát do Maďarska a maďarští žáci byli dvakrát v České republice. I tentokrát jsme nachystali zajímavý program a maďarským dětem i jejich učitelům se u nás velmi líbilo. Hned v úterý 17. září jsme společně s maďarskou skupinkou podnikli výšlap z Turnova na Sedmihorky a ukázali jim skály – chloubu Českého ráje. Večer jsme pak společně grilovali v objektu Rumchalpa. Ve středu 18. 9. jsme maďarskou návštěvu doprovodili do naší stověžaté matičky Prahy, společně jsme prošli Královskou cestou, celodenní program jsme zakončili výstupem na Petřínskou rozhlednu a zasmáli jsme se také v zrcadlovém bludišti. Čtvrteční dopoledne jsme strávili u nás ve škole. Děti mezi sebou soutěžily, hrály se jazykové hry a dokonce jsme společně secvičili kánon Červená se, line záře.  Maďarská skupina odjížděla domů velmi spokojená a učitelé plánovali budoucí spolupráci. My jsme moc rádi, že žijeme v tak krásné lokalitě a že máme co nabídnout.