Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze Praha (5. třídy)

Žáci pátého ročníku absolvovali 25. září vlastivědnou exkurzi do hlavního města. První návštěva směřovala do nově opraveného Národního muzea, kde si děti prohlédly nejen nádherný interiér budovy (a kostru plejtváka), ale i výstavu Tutanchamon RealExperience. V první části výstavy bylo k vidění mnoho egyptských artefaktů (od papyru po mumii). Druhá část výstavy reálně vtáhla všechny sledující do egyptského období skrze multimediální technologie. Z Národního muzea nás čekala cesta na Pražský hrad. Cestou skrze Staroměstské náměstí, Klementinum a Karlův most žáci pracovali na různých úkolech spojených s českou historií. Na Pražském hradě jsme navštívili několik historických objektů: Chrám sv. Víta, Starý královský palác, Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Všichni po celodenním poznávání spokojeně usedli do autobusu a vrátili se domů.

                                                                                                          Bc. Josef Soviar

„V Praze se nám nejvíce líbil Tutanchamon, protože to bylo zajímavé vyprávění. Líbil se nám také Karlův most.“

„Líbil se nám Tutanchamon. Nelíbily se nám ceny suvenýrů.“                                                                                                      

Žáci 5. tříd