Přejít k hlavnímu obsahu

Workshop Krysáci

Ve čtvrtek 3. října zavítal do naší školy autor seriálu pro děti Krysáci, pan Cyril Podobský. Filmového workshopu se zúčastnili žáci 3. a 4. tříd. Děti se zábavnou formou interaktivní přednášky kombinované fotografickými a filmovými ukázkami seznámily s postupem tvorby animovaného filmu. Měly také možnost si prohlédnout filmové loutky zblízka a přímo zhlédnout v improvizovaném prostředí „filmového ateliéru“, jak animace vzniká. Ve druhé časti workshopu       se vybraní žáci stali samotnými animátory. Na základě výsledku krátkého kvízu si pan režisér vybral tři malé štáby po třech žácích. Ti měli za úkol natočit svou vlastní animaci. Po zhlédnutí všech tří projekcí žáci hlasováním vybrali tu nejlepší. Tvůrci vítězné animace dostali za odměnu knížku včetně CD k nově připravovanému večerníčku Strašidelný herbář. Workshop byl pro všechny velmi zajímavý a obohatil naše znalosti z oblasti animace a práce filmařů.

                                                                                                                             Mgr. Ilona Burkertová