Přejít k hlavnímu obsahu

Seznamovací kurz (6. třídy)

Za krásného slunečného počasí 11. – 13. 9. 2019 proběhl seznamovací kurz 6. ročníků v příjemném prostředí Kempu Pecka. Středeční odpoledne vyplnil program z Centra primární prevence – Semiramis zaměřený na budování vztahů ve třídě, komunikaci a spolupráci. Žáci měli vyčleněn dostatek času i na pohybové aktivity, při kterých mohli využívat sportoviště kempu. Během pobytu postupně pracovali ve třech blocích zaměřených na sociální vztahy (Mgr. Josef Horák), řešení krizových situací (tř. uč. 6.B – Mgr. Veronika Kubelová) a rizikové chování (tř. uč. 6.A – Mgr. Daneta Svobodová). Na čtvrteční večerní program si žáci ve skupinkách připravili hrané scénky na témata, která vycházela z jednotlivých bloků, např. „Titanic“. Závěrečný den byl pak věnován volbě zástupců do žákovského parlamentu a sportovním aktivitám. O velkou spokojenost s pobytem se postarala i výborná strava.

                                                                              Mgr. Josef Horák

Z reakcí šesťáků:

„Kurz se mi moc líbil a uvědomil jsem si, že bychom si měli více naslouchat. Chutnalo mně jídlo. Bylo to tam fajn.“

„Na kurzu byla sranda, super chatky a trampolína.“

„Jsem ráda, že jsem se více sblížila se svými spolužáky, mám nové kamarády a srandovní zážitky.“

„Na kurzu nebyla nuda, navíc jsem se dozvěděl dost zajímavé věci.“