Přejít k hlavnímu obsahu

První třídy v Království perníku

Ve středu 27. 11. se žáci 1. tříd vypravili na exkurzi do Království perníku. Čekala nás zajímavá prohlídka perníkové chaloupky. Dozvěděli jsme se, jak to bylo s Jeníčkem a s Mařenkou, co pokazili a proč je ježidědek zavřel do vězení. Vyzkoušeli jsme tloušťku našeho ukazováčku, jestli patříme mezi párátka nebo hubeňoury. Tajemná byla procházka černým lesem za světýlkem až do perníkové chaloupky. Protože jsme se naučili, jak se slušně chovat, když jdeme na návštěvu, ježibaba nás uvítala mezi dveřmi a dala nám perníček. Prohlédli jsme si, jak ježibaba v chaloupce bydlí, kde spí, jak peče perníky. Také jsme viděli kouzelné koště. V poslední místnosti jsme obdivovali perníkový strom a všechny krásně nazdobené perníky. Než jsme Království perníku opustili, navštívili jsme andílky, kteří teď v adventním čase moc a moc pomáhají Ježíškovi. Odvážné děti sjely po skluzavce rovnou do pekla mezi čerty. V odpočívárně U všech čertů jsme se dvakrát nasvačili. Všechno jsme si prohlédli a pohádkovým lesem jsme došli k autobusu. Po cestě jsme ještě stihli pozdravit zvířátka v ohradě. Exkurze se nám všem moc líbila a určitě se nám získané znalosti a dovednosti budou hodit i při vyučování a přípravě na vánoční besídku pro rodiče.

Zapsaly tř.uč. Mgr. Ivana Pourová, Mgr. Tereza Mátyásová