Přejít k hlavnímu obsahu

Advent v muzeu (1.A)

Ve středu se žáci 1. tříd vypravili na Gymnázium v Nové Pace. Studentky střední pedagogické školy je pozvaly na mikulášskou besídku. Adventní dopoledne pokračovalo návštěvou Suchardova domu, kde byla výstava betlémů. Děti se dozvěděly o výrobě a stavění betlémů různé zajímavosti. Naplněné těšením na Vánoce hledaly Ježíška. Pozorovaly i ostatní postavy – ty hlavní Marii, Josefa, tři krále, ale také všechny ostatní, které se k jesličkám přišli poklonit a přinést dary. Obdivovali jsme mechanický betlém i různé materiály – krajku, papír, dřevo. Zvědavě si všichni prohlíželi pohádkový betlém, kde poznávali postavy z českých pohádek. Žáci našli i novopacký klášter, který se objevoval často. Na žáky třídy 1. A čekal ještě další program. Domluvili jsme si vánoční dílnu. Byla zaměřená na vánoční ozdoby. Dozvěděli jsme se, jak se ozdoby začínaly objevovat na stromečku, jaké jsou různé druhy a také o jejich výrobě. Každý žák se pustil do návrhu na vánoční ozdobu. Můžete si je prohlédnout mezi fotografiemi. Adventní dopoledne se nám líbilo. Po cestě do školy jsme si prohlíželi vánoční výzdobu ve městě.

Zapsala tř.uč. Mgr. Ivana Pourová