Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoční besídka ve třídě 1. A

Žáci 1. A se těšili na poslední školní den 20. prosince. S radostí očekávali prázdniny a také byli zvědaví na třídní vánoční besídku. Protože Ježíšek má moc práce, domluvili jsme se, že si dárek pro spolužáky připraví sami, že Ježíškovi pomůžou. První hodinu jsme si povídali o Vánocích, o přáních o zvycích a tradicích v našich rodinách – jak je to u nás na Štědrý den. Co děláme, jaká je štědrovečerní večeře a jak moc se těšíme na dárky. Druhá hodina patřila vánoční dílně a vyrobili jsme si vánoční lucerny. Potom už nastala nejvíce očekávaná chvíle – rozdávání dárků. Děti měly z dárků radost a radost měly také z toho, že se radovali i ti, kterým dárek připravily. Domů si všichni odnesli i další vánoční výrobky (anděla, řetěz) a pro rodiče vánoční přání, které si už sami napsali. Popřáli jsme si krásné Vánoce a hodně dárečků. Už skoro vánoční dopoledne bylo moc příjemné. Přejeme i rodičům hezké prožití Vánoc a v novém roce 2020 mnoho zdraví, štěstí a úspěchů.

Zapsala tř.uč. Mgr. Ivana Pourová