Přejít k hlavnímu obsahu

Literárně – výtvarný projekt „Zase jsou tu po roce, krásné svátky – Vánoce“

Žáci 6. A a B se zapojili do literárně – výtvarného projektu „Zase jsou tu po roce, krásné svátky – Vánoce“ a zpestřili si adventní dobu. Vytvářeli vlastní, originální básně s vánoční nebo zimní tematikou. Zajímavé a vtipné texty recitovali před svými spolužáky, kteří byli zároveň porotou a hodnotili vtipnost, hravost a originalitu literárního i výtvarného zpracování.

Básničky měly úspěch. Nejlépe si vedli žáci Michal Rupa, Adam Valenta a Dominika Nosková z 6. B, Vanesa Kovaříková, Marie Dobešová a Adéla Pitrová z 6. A. Všechny zdařilé práce postupují do celostátní literární soutěže „Zlatá tužka“. Držíme pěsti !          Mgr. D. Svobodová

Dominika Nosková (6.B)

Vánoční…

 

 Vánoce, Vánoce

 jsou tu zas po roce.

 Není bílo, není sníh

 přesto máme v tváři smích.

 

Vánoční stromeček

 v pokoji stojí,

 spolu ho rodina

po roce strojí.

 

Stromeček nám zavoní,

až Vánoce zazvoní.

Všichni stojí u stromku

ohříváme se v domku.

 

Když se dívám na pohádky,

tím končí ty naše svátky.

A už jenom Silvestr,

kde zazní hlasitý orchestr.