Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoce ve 2.A

Adventní čas jsme si ve 2. A. náramně užili. Každý den jsme otevřeli domeček z adventního městečka. Čekala nás tam vánoční indicie, o které jsme si pak povídali. Pod stromečkem jsme vždy našli nějaké překvapení v podobě ovoce, pamlsku či malého dárečku a plnili jednoduchý úkol pro rozvíjení představivosti, grafomotoriky nebo k prohloubení učiva. Hotový úkol jsme pak nalepili na domeček se stejným číslem na dveře třídy. Uteklo nám to velmi rychle a mohli jsme se konečně dočkat chvíle, kdy jsme se sešli u jednoho stolu, abychom se pobavili a ukázali, co umíme – nechyběl kouzelník, zábavné hry, sportovní a taneční výkony. Vyzkoušeli jsme si několik zvyků – házení pantoflem, rozkrájení jablíčka, pouštění lodiček. Vyrobili jsme si vánoční ozdobu a svícínek, ochutnali cukroví a zazpívali koledy. Pod stromečkem jsme našli každý dáreček a i nějaké dárečky pro celou třídu. Poslední den roku 2019 jsme si užili.

Mgr. L. Cilerová