Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoce ve 4. B

Poslední týden před Vánocemi si žáci 4. B náramně užili. V úterý 17. prosince jsme navštívili Suchardův dům, kde si děti pod vedením pracovníků muzea vytvořily krásné andílky z ovčí vlny a poprvé si vyzkoušely techniku plstění. Děti měly z práce a ze svých výrobků velkou radost. Poděkování patří paní ředitelce muzea, která dílničku pro děti zorganizovala. Při té příležitosti jsme si i prohlédli výstavu betlémů a vánočních ozdob. Ve čtvrtek 19. prosince jsme se vydali na vycházku do lesa k nedalekému krmelci, kam jsme donesli zvířátkům spoustu dobrot a také jim popřáli krásné Vánoce. V pátek 20. prosince čekal na děti opravdu pestrý program. První vyučovací hodinu zavítal do naší třídy náš kamarád, žák 7. třídy, Táda Staněk. Jeho koníčkem je kouzlení a již několikrát udělal pro děti v naší škole kouzelnickou show. I tentokrát měl připravený program plný kouzel a zábavy. Děti dokázal zaujmout nejen svým kouzelnickým uměním, ale i písničkami, tancem a různými pohybovými aktivitami. Děti byly z jeho vystoupení nadšené. Tádovi také moc děkujeme za velmi pěkný program a bezva zábavu. Pak byla pro děti připravena nám všem známá televizní soutěž „Co na to Češi“, samozřejmě s vánoční tematikou. Děti se rozdělily do dvou týmů a během soutěžení se vzájemně podporovaly a snažily se ze všech sil získat co nejvíce bodů. Zvítězili ti nejlepší, ale soutěž pobavila samozřejmě nás všechny. Následovalo hudební vystoupení. Naši muzikanti nám zahráli na různé hudební nástroje vánoční písničky a koledy, zazpívali jsme si také několik koled s kytarou. Nakonec na děti čekala nadílka pod stromečkem. Děti si darovaly dárečky, ochutnaly cukroví od maminek a nakonec nechyběl ani přípitek a přání všeho nejlepšího do nového roku.                                                            

Mgr. Ilona Burkertová