Přejít k hlavnímu obsahu

Preventivní program (6.B)

V úterý 11. února absolvovala třída 6. B preventivní program zaměřený na vztahy, přátelství a solidaritu. Z Jičína přijel letor Lukáš Nálevka. Nejprve se lektor dětem představil. Děti si nalepily jmenovky a mohlo se začít. Hráli hru na spolupráci (rozmotávání provázků), ve které vznikly náhodně dvojice, ve kterých děti dále pracovaly. Ve dvojících  si zahrály na reportéry a představovaly ostatním svého kamaráda. Program pokračoval čtením příběhu Strážce majáku. Děti příběh rozebíraly a pak se vedla diskuze na téma zodpovědnost. Končilo se hrou zaměřenou na to, co máme společného, v čem se odlišujeme. Celé dvě hodiny rychle utekly. Nejvíc se líbilo rozplétání provázků. Děti byly také překvapené, co vše nového se o svých spolužácích dozvěděly.

                                                            Zapsala Mgr. Veronika Kubelová