Přejít k hlavnímu obsahu

Olympiáda v anglickém jazyce – školní kolo (2020)

Ve dnech 27. 1. a 29. 1. měli žáci druhého stupně možnost zúčastnit se školního kola olympiády v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Pondělní odpoledne patřilo žákům 6. a 7. tříd. Nejprve se uskutečnila písemná část – poslech. Následovala část ústní, kde žáci nejprve krátce představili sami sebe a následně ve dvojicích konverzovali na vylosované téma. Středeční odpoledne, kdy soutěžili žáci 8. a 9. tříd, se neslo v podobném duchu. Jednotlivé kategorie se liší v náročnosti poslechové části a počtu konverzačních témat. Soutěžící předvedli povedené a vyrovnané výkony. Nejlepší z každé kategorie postupuje do okresního kola. Vítězům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným.

                                                                                  Bc. Barbora Seifertová

Výsledky:

Kategorie I.A

1. místo Tereza Dušková
2. – 3. místo Lilian Kociánová
2. – 3. místo  Adéla Pitrová

Kategorie II.A

1. místo Anežka Chmelařová
2. místo Jakub Neuwirth
3. – 5. místo Ema Ulrichová
3. – 5. místo Jakub Soviar
3. – 5. místo František Tejnor