Přejít k hlavnímu obsahu

Žáci 1. A poprvé v knihovně

Ve čtvrtek 5. března se žáci třídy 1. A poprvé vydali společně s paní učitelkou do Městské knihovny v Nové Pace. Někteří z nich tam šli opravdu poprvé. Na děti čekala paní knihovnice Lenka Macháčková. Měla pro děti připravené základní informace o knihovně. Žáci se dozvěděli, jak se mají v knihovně chovat, jaká zde platí pravidla. Děti se představily, každý zvládl říci své celé jméno. Povídali jsme si o knížkách i o čtení s rodiči a proč je důležité umět číst. Prvňáčci paní knihovnici překvapili svými taškami, které si připravili na půjčené knížky. Dozvěděli se, že knihovna je vlastně Písmenkové království, které hlídá pan král a že půjčování knížek má také svá pravidla. Každý si vybral knihu. Poděkovali jsme za hezký čas v knihovně a vypravili jsme se zpátky do školy. Vybrali jsme si delší cestu přes město, protože nás čekaly ještě nějaké úkoly. V prvouce si často povídáme a čteme o věcech, které bychom si i rádi prohlédli. Proto jsme hledali jarní květiny – na zahrádkách, v obchodech. Četli jsme si názvy obchodů a prohlíželi jsme si ve výlohách, co zde prodávají ( např. klenoty, zahrádkář, galanterie..). Také jsme se do jednoho obchodu podívali. Byla to akvaristika – prodejna s domácími mazlíčky a potřebami pro jejich chov. Na zvířátka jsme neměli moc štěstí, ale zahlédli jsme domácího králíčka a moc se nám líbily rybičky. Ve škole jsme se ještě vrátili k vypůjčeným knížkám. Společně jsme si je prohlédli a některé děti se nadšeně pustily do čtení. Písmenka známe už skoro všechna, čtení nám jde, ale se čtením knížky ještě určitě pomohou rodiče. Těšíme se na společné chvíle u čtení. O přečtených knížkách si budeme také vyprávět ve třídě.