Přejít k hlavnímu obsahu

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo (2020)

Ve středu 26. února 2020 proběhlo v Jičíně okresní kolo zeměpisné olympiády. Tato soutěž se skládá ze tří částí – písemného testu geografických znalostí (bez atlasu), práce s atlasem a praktické části. Kategorie A (žáci 6. ročníku) je zaměřena na opakování kartografie, vesmíru a obecnou fyzickou geografii. Kategorie B (žáci 7. ročníku) prověří své znalosti v oblasti obecné sociální geografie a regionální geografie (Afrika, Austrálie a Oceánie a Amerika). Otázky pro kategorii C (žáci 8. a 9. ročníku) jsou z kartografie, geoinformatiky, obecné fyzické geografie a Evropy. Naši školu reprezentovali Lukáš Jíša (6. A), Pavlína Bílková (7. A) a Radek Jíša (9. A), který obsadil ve své kategorii třetí místo. Blahopřejeme.

                                                                                      Mgr. S. Chocholáčová