Přejít k hlavnímu obsahu

4. třídy – exkurze – Vrchlabí, Černá hora

Za slunečného středečního rána vyrazili žáci 4. tříd se svými p. učitelkami na plánovanou exkurzi. První zastávkou bylo Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, kde jsme měli možnost vidět expozici věnovanou historii Vrchlabí, tradiční vybavení krkonošských chaloupek a také expozici věnovanou lnářské výrobě. Poté jsme autobusem přejeli do Janských Lázní a Černohorským expresem jsme se nechali vyvézt k vrcholu Černé hory. Tam jsme nejdříve poobědvali dobroty, které nám nachystaly maminky, a poté jsme se vydali na téměř 6 km dlouhý okruh vedoucí přes Černohorské rašeliniště. Cestou jsme poznávali různé druhy rostlin, kochali jsme se krásným výhledem na Sněžku a ostatní části Krkonoš. V závěru celé naší pěší procházky jsme se řádně zapotili do kopce, ale odměnou nám byla opět cesta lanovkou zpět do Janských Lázní, kde si někteří nakoupili ještě potřebné suvenýry. Celý den nám přálo počasí a exkurze se nám vydařila. Budeme se těšit na další poznávání našeho kraje.

Mgr. P. Bílková