Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj 9. A Kozákov

Dne 14. 9. 2020 jsme se vydali na cestu do Turnova s cílovou destinací Kozákov. Ubírali jsme se cestou přes nádherné Klokočské skály, kde jsme narazili na jeskyni Postojna. Již v pravěku zde žili lidé a to pochopitelně, jelikož to byla lehce branitelná a veliká jeskyně. Vylezeme, stoupáme výše po cestě a za krátkou dobu sledujeme nádherný výhled z vrcholů pískovcových skal. Nešel přehlédnout náš cíl Kozákov. 

Když se kolem nás tyčil hrad Rotštejn, tak jsme vystoupili z lesa. Poté jsme šli civilizací až do okamžiku, kdy jsme se nalezli pod Kozákovem. Zde byl již les, špatný terén a kopec, na který jsme s lehčí námahou vystoupali. A už jsme byli v cíli. Nádherný výhled na široké okolí byl úžasný, cesta, kterou jsme podstoupili, za to rozhodně stála. Po nějaké době se ale musíme vrátit do Semil na nádraží a jet domů. Unaveni a šťastni.

J. Soviar, 9. A