Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj 7. A a 7.B Kumburk

Ve čtvrtek dne 10. září 2020 se třídy 7. A a 7. B vypravily na exkurzi na zříceninu hradu Kumburk a zříceninu hradu Bradlec. Všichni jsme se sešli společně před školou v 7.50 hodin. Naše cesta směřovala po Máchově cestě směrem ke Kumburku. Společně jsme všichni došli až na Kumburk, tam jsme si dali svačinu a ze zříceniny jsme koukali do okolí. Odtud jsme se vydali na již zmíněnou zříceninu hradu Bradlec. Když jsme došli až na Bradlec, chviličku jsme zde poseděli a vyslechli jsme si zde povídku o Bradleci. Dále jsme pokračovali pěšky až do Nové Vsi nad Popelkou. V Nové Vsi jsme si mohli ještě zakoupit nějaké občerstvení nebo pití na cestu domů. Z Lomnice jsme jeli zprvu výlukovým autobusem, který nás dovezl až do Staré Paky na vlakové nádraží. Ze Staré Paky nás vlak odvezl na novopacké nádraží. Od nádraží jsme šli už každý sám domů. Celá exkurze byla velice zajímavá, cestou jsme viděli mnoho druhů rostlin. Počasí nám přálo a tento výlet se vydařil. Budu se těšit na další exkurzi s naší třídou.

L. Jíša, 7. A