Přejít k hlavnímu obsahu

Podzim na Kumburku

V pátek 9. října se žáci 2. tříd vydali na Kumburk. Cestou jsme pozorovali podzimní přírodu. Žáci ve skupinkách plnili úkoly z pracovního listu. Učili se dívat kolem sebe – dotkni se velkého stromu, opakuj zvuk, který slyšíš, ukaž na něco červeného, udělej z listů květinu. Opakovali jsme si získané znalosti z prvouky, nejvíce poznávání stromů a keřů. Protože bylo po dešti, mohli jsme sledovat i stopy zvířat (např. koně, psa, divočáka, srnky). Po necelých třech hodinách jsme byli na Kumburku. Děti mají hodně znalostí o hradech, a tak jsme vše využili k povídání, zkoušeli jsme si také představit, jak Kumburk vypadal, když byl hezkým hradem. Všechny nás uchvátila krásná vyhlídka, kde jsme se po malých skupinkách vystřídali. Rozloučili jsme se s hradem a čekal nás poslední úkol. Stali se z nás podzimní malíři a vytvořili jsme si paletu podzimních barev z přírodnin z okolí Kumburku. Všem se tvořivá činnost povedla. Poslední úsek cesty k restauraci Klepanda nám utíkal pomaleji, ale brzy jsme se cíle dočkali. Nastoupili jsme do objednaného autobusu a vrátili jsme se do školy. Podzimní akce se nám líbila.

Zapsala tř.uč. Mgr. Ivana Pourová, Mgr.J. Dolenská