Přejít k hlavnímu obsahu

Semiramis – „Táhneme za jeden provaz“

Mezi sedmáky zavítaly 14. prosince lektorky z organizace Semiramis. Během tříhodinového bloku s názvem „Táhneme za jeden provaz“ se pomocí her a různých technik (komunitní kruh, interaktivní technika, diskuse) podařila zmapovat schopnost jejich spolupráce. Lektorky společně s třídní učitelkou si také utvářely obraz klimatu ve třídě a vztazích mezi spolužáky. Po celou dobu panovala v kolektivu přátelská atmosféra a žáci se aktivně zapojovali. V týmové aktivitě s názvem „Vesmírné moduly“ se museli v  naprosté tichosti a při maximální spolupráci přesunout z bodu A do bodu B. Sedmáci dokázali nejen lektorkám, třídní učitelce, ale také sami sobě, že za jeden provaz táhnout umí. Program se žákům líbil a těší se na další setkávání.

Mgr. Daneta Svobodová, třídní učitelka 7. A