Přejít k hlavnímu obsahu

Beseda s Doris Broulovou 8.AB, 9.A

Naši školu navštívila 17. 6. 2021 velice vzácná návštěva –  paní Doris Broulová. Vyprávění zážitků z jejího života v koncentračních táborech na děti zanechalo silný dojem a vzbudilo neskrývaný obdiv a úctu. Paní Broulové děkujeme a vážíme si jejího času, který s dětmi strávila, za její ochotu mluvit o věcech, které nebyly „pohádkou“, jak své vyprávění shrnula. Svůj respekt vyjádřili žáci a žákyně 9. ročníku v krátkých úvahách.      Mgr. D. Svobodová

 

Beseda s paní Broulovou se mi velmi líbila. Vyprávěla o svém životě v době holokaustu a o životě v koncentračních táborech. Myslím, že měla veliké štěstí, že to vše přežila. Rozhodně by se na tuto dobu našich dějin nemělo zapomínat, ay se již nikdy nic takového neopakovalo.

(K. Dobešová)

 

Uvědomil jsem si, že je něco úplně jiného koukat na dokument a poslouchat naživo o hrůzách holokaustu. Nečekal jsem, že budu v šoku, dokonce že nebudu mít slov. Beseda byla výborná a zanechala ve mně hluboký zážitek. 

(J. Soviar)

 

Příběh paní Broulové a to, jak je to silná žena, která dokázala o všem špatném, co prožila vyprávět, ve mně zanechal velký dojem a jsem moc ráda, že jsme besedu měli.