Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze – Šestajovice a Ostrá

Za krásného počasí se třídy 3. A a B vydaly na exkurzi do Šestajovic, kde se účastnily dvou dílen – výroby mléčné a bílé čokolády a výroby svíček a mýdla. 

Ve volném čase si prohlédly děti místní minizoo a odnesly si s sebou krásné výtvory. 

Poté jsme se přesunuli do Ostré, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny a vyslechli si výklad řemesel – mydlářství, lékárnictví, knihtisk, mincovna, rýžování zlata, loutkářství, lukostřelba, hrnčířství apod. Děti se moc těšily na vyzkoušení si různých řemesel a s oblibou střílely z luku a ochutnávaly místní palačinky. Díky teplému počasí přišlo vhod i rýžování zlata, osvěžení bylo fajn. Součástí expozice je krásná veliká zahrada, kde jsme volný čas strávili procházením bludiště, poznáváním bylinek, zeleniny.

Velmi se nám to všem líbilo, užili jsme si to a těšíme se zase na další poznávání.

 

Třídní učitelky: Mgr. L. Cilerová a Mgr. M. Bezstarostová