Přejít k hlavnímu obsahu

Poznej svůj kraj 6. AB Byšičky

Projekt Poznej svůj kraj je souborem terénních exkurzí po přírodních zajímavostech regionu. S šesťáky jsme vlakem vyrazili na Podzvičinsko, konkrétně do lázeňského města Lázní Bělohrad. Cílem bylo prozkoumat přírodní památky Bažantnici a Byšičky. Určovali a fotili jsme rostliny, odchytávali a zkoumali jsme převážně vodní živočichy. Také jsme ochutnali místní minerální železitou vodu a seznámili se krátce s historií bělohradského lázeňství. Datum exkurze vyšlo na výročí 400 let od popravy českých pánů na Staroměstském náměstí. Vzhledem k působení Kryštofa Haranta a Albrechta z Valdštejna v bělohradském regionu jsme se věnovali i historii. Na Byšičkách jsme si u hřbitova přečetli část Erbenovy Svatební košile a zmínili i spisovatele K. V. Raise. Součástí exkurze je jako vždy pracovní list. 

 Mgr. Rambousek