Přejít k hlavnímu obsahu

Školní exkurze a výlet – 4. třídy

V závěru školního roku jsme se ve středu 23. 6. 2021 vydali se čtvrťáky na exkurzi spojenou se školním výletem. Naším prvním cílem byl skanzen v Přerově nad Labem, kde jsme měli možnost si pečlivě prohlédnout lidovou architekturu a život v Polabí z období od poloviny 18. století až do první poloviny 20. století. Děti si také zkusily vyluštit tajenku ze slov a čísel, která měly nalézt v jednotlivých objektech skanzenu. Našim druhým cílem bylo Labyrintárium u zámku Loučeň, kde se děti nejen dozvěděly rozdíl mezi labyrintem a bludištěm, ale měly také možnost si všech deset bludišť a labyrintů projít a prozkoumat. Na závěr také nechyběl prostor na nákup drobných suvenýrů. Celý den se nám vydařil a děti přijely domů spokojené. Byla to prima tečka za náročným školním rokem.

                                                            Mgr. P. Bílková, Mgr. P. Tauchmanová