Přejít k hlavnímu obsahu

Exkurze na Kumburk

V pátek 10. září se za krásného slunečného počasí druhé třídy vydaly poznávat blízké okolí Nové Paky. Naším cílem byl výšlap na zříceninu hradu Kumburk.

Cestou jsme pozorovali přírodu, poznávali stromy a rostliny, hledali jsme poklad, který pro nás jako překvapení na cestě ukryla maminka Natálky Sekotové. Také jsme se snažili různými kvítky, lístečky a kousky přírodnin zaplnit malou „ malířskou paletu“. Tato činnost děti opravdu velmi bavila a samy byly překvapené, kolik barev přírody lze za tak krátkou dobu kolem cesty nalézt.

Odměnou za zvládnutí cesty byl krásný výhled z Kumburku a někteří také z výletu přinesli maminkám houby do polévky.

Exkurze se vydařila a i díky krásnému počasí bylo celé dopoledne moc fajn.

Mgr. D. Pilná, Mgr. Hana Poláková